Yetkili Bi Abi

Administrator
Yönetici
10 Nis 2018
2,448
3
38
#1
ets2-versiyon-degistirme.jpg

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda ets 2 multiplayer da en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi olan Ets 2 Multiplayer Versiyon Hatası Çözümünü anlatacağız. Hepimiz biliyoruz ki Ets 2 multiplayer ana oyundan bağımsız bir şekilde çalışıyor yani buna mod da diyebiliriz ve multiplayer modunu TruckersMP ekibi geliştiriyor ve yayınlıyor. Versiyon hatasının başlıca 2 nedeni var bunlar;
 • Ets 2'ye yeni bir versiyona geçmiş olup, Multiplayer modu güncellenmemiş olabilir.
 • Steam üzerinden oyunun herhangi bir versiyonunu değiştirmiş veya beta programına katılmış olabilirsiniz.
Güncelleme Sorunu:
Multiplayer modu ana oyundan bağımsız bir şekilde çalıştığı için ets 2 yeni bir versiyona geçtiği zaman multiplayer modu çalışmıyor. Multiplayer modunun da güncellenmesi gerekiyor bu işlemi de TruckersMP ekibi hemen yapamıyor. Genelde birkaç gün içersin de güncelleme yapılmış oluyor. Eğer ets 2 yeni bir versiyona geçiş yaptı ise ve bu yüzden multiplayer'a giriş yapamıyorsanız yapmanız gereken versiyon değiştirmek olacaktır.

ets2-versiyon-hatasi.jpg
Bu resim versiyon uyuşmazlığının temsili bir resmidir. "Expected ver." yazan kısım oyununuzun olması gereken versiyonudur. "You have ver." yazan kısımda sizin hangi versiyona sahip olduğunuzu gösterir. Bu hatayı çözmek için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.

Ets 2 Versiyon Değiştirme İşlemi:
 1. İlk olarak multiplayer modunun hangi versiyonu istediğini öğrenin bunu öğrenmek için birçok yol var bunlar;
  1. Launcher'da "Supported Ets 2 Version" kısmından öğrenebilirsiniz.(Launcher'ın sol üstünde yazar)
  2. https://truckersmp.com/download bu sitede multiplayer modunun ets 2'nin hangi versiyonunu desteklediğini öğrenin.(Sitenin ortasında yazar)
 2. Versiyonu öğrendikten sonra Steam üzerinden ets2'ye sağ tıklayıp özellikler penceresini açın.
 3. Özellikler penceresinde yer alan "BETALAR" kısmında truckersmp'nin sitesinde yazdığı versiyonu bulun ve değiştirin.(Değiştirdikten sonra oyun güncellenecektir, bekleyiniz.)
 4. Eğer betalar kısmında truckersmp tarafından istenen versiyon yoksa hiçbir işlem yapmayın "Hiçbir Beta Programına Katılma" olarak kalsın.(Bu şekilde de girmezseniz tek yapmanız gereken multiplayer modunun güncellenmesini beklemek olacak)
 5. Tüm işlemler bu kadar takıldığınız bir yer olursa konu altına yorum yaparak sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Beğeniler: klonasker68

Reklam